Stránky jsou ve vývoji - informace pro Vás budeme postupně doplňovat - pokud zde nenaleznete odpovědi na Vaše otázky a nechce se Vám čekat - napište nám ;-)
roh_LT roh_RT roh_RB roh_LB logo Ing. Martin NEVEČEŘAL

roh_LT roh_RT roh_RB roh_LB roh_LT roh_RT roh_RB roh_LB

CCTV - Close Circuit Television

-- Uzavřený televizní okruh --

Kamerové systémy

roh_LT roh_RT roh_RB roh_LB

V tomto textu Vám představíme kamerové systémy sloužící převážně pro monitorování požadovaných prostor s ohledem na bezpečnostní aplikace. Hned v úvodu musíme uvést, že na montáž a provoz kamerových systémů, případný záznam dat a jejich vyhodnocení je třeba konfrontovat s příslušnou legislativou a není tedy možno tyto systémy používat libovolně! Nejdůležitější je zejména zákon č.101/2000 Sb. - o ochraně osobních údajů, dalšími zákony, kterými je třeba se řídit jsou např. zákoník práce či LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD.

Kamerové systémy pro bezpečnostní aplikace je možno rozčlenit do několika různých kategorií:


Jako každý systém má i kamerový systém svá pozitiva i negativa a z těchto vlastností plynou i možnosti nasazení a využití těchto systémů. Vzhledem ke způsobu získávání informace a potom dále její interpretace uživatelem je nejdůležitějším prvkem kamerového systému jeho celková schopnost požadovanou informaci získat a prezentovat uživateli. Co si pod tím ale vlastně představit? Nic menšího, než to, kolik nás to všechno nakonec bude stát.

V dnešní době není problém vidět za okraj naší sluneční soustavy, ale málokdo si může dovolit koupit kamerový systém kterému bude kralovat Hubblův teleskop.


Základem kamerového systému je samozřejmě "kamera". U té nás zajímají její parametry, které definuji kvalitu získaného obrazu a obecně - celkové informace. Důležitýmy parametry kamery tedy jsou:


Když už máme kameru a získáme z ní nějaký signál, musíme jej nějak prezentovat - ukázat světu. Nejčastější je:


vidite-li tento text, obrazek se nenacetl

Na obrázku je vidět obraz z IP kamery v rozlišení 640×480 bodů s objektivem s ohniskovou vzdáleností 4,3 mm.


vidite-li tento text, obrazek se nenacetl

Na obrázku je vidět obraz z IP kamery v rozlišení 320×240 bodů s objektivem s ohniskovou vzdáleností 4,3 mm.


vidite-li tento text, obrazek se nenacetl

Obraz z IP kamery v rozlišení 176×144 bodů s objektivem s ohniskovou vzdáleností 4,3 mm.
Přednastaveno pro použití na klasických mobilních telefonech s menším rozlišením displeje.

Nutným vybavením mobilů umožňujících sledování je potom datový datif (nebo Wi-Fi) s přístupem na internet a internetový prohlížeč v mobilu.
Často stačí podpora JAVA aplikací ve specifikaci MIDP v.2, které splňuje většina lepších mobilů od roku výroby 2006.
Např. Sony Ericsson K750i, Siemens S75, Nokia 6300, Nokia řady N a E s OS Symbian, převážní většina "chytrých" telefonů založených na OS Windows Mobile. Kamery některých výrobců umožňují zobrazení právě sejmutého obrázku. Toto je vhodné pro telefony, kde výrobce kamery používá vlastní aplikaci pro přístup ke kameře. Prohlížení je pak možné např. přes webový prohlížeč - třeba telefony s OS Android
Pro některé vybrané kamery či DVR zařízení připojené na internet existují nativní aplikace nejen pro "JAVA" telefony, ale i pro telefony iPhone, BlackBerry.
Potřebujete se zbavit stresu a nebo zrelaxovat? Potřebujete si protáhnout tělo? Máme pro Vás řešení

Navštivte také: Ing. Dita Majerová - Masaze-Jablonec.cz | Přidat odkaz